середа, 6 жовтня 2021 р.

Всесвітній День інформування про ДЦП

 

Сьогодні Всесвітній день інформування про           людей з ДЦП (дитячий церебральний                          параліч).

Щороку цей день припадає на першу середу жовтня.
За статистикою World Cerebral Palsy Day, у світі більш ніж 17 мільйонів людей з ДЦП. Церебральний параліч визнаний найбільш поширеною причиною дитячої інвалідності.
Люди з ДЦП та їх близькі стикаються з багатьма проблемами: недостатня підтримка держави, відсутність єдиного комплексного підходу до реабілітації, але також часом відчувають агресію, нерозуміння і дискримінацію з боку оточуючих. Основною причиною такої поведінки є низька поінформованість суспільства щодо людей з ДЦП.
Саме тому цей день існує не для свята і привітань, а для того, щоб у світі стало більше інформації щодо людей з ДЦП
Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – це порушення роботи центральної нервової системи, при якому один або кілька ділянок мозку в результаті кисневого голодування виявляються вражені і функціонують некоректно. Це призводить до того, що у дітей з ДЦП деякі м’язи стають занадто розслабленими або, навпаки, занадто напруженими, через що розвиваються різні порушення рухової активності. Крім того симптомами церебрального паралічу є порушення мови, проблеми із зором і слухом, судоми, нездатність орієнтуватися в просторі та інші можливі порушення.
Дитині або людині з ДЦП кожен рух, кожна написана літера, кожен крок може даватися досить важко але вона має такі ж права, як і всі, бажання жити повноцінним життям та право на навчання та соціалізацію у суспільстві.



пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

 


ДОПОМОГА ВІД ФАХІВЦІВ ІРЦ

На базі ІРЦ фахівці проводять індивідуальні психолого-педагогічні заняття для дітей, що мають особливі освітні потреби, здобувають освіту на педагогічному патронажі та не відвідують дошкільні заклади освіти

                  

ЩО РОБЛЯТЬ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ

  1. Проводять комплексну оцінку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини.
  2. Розробляють рекомендації щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами.
  3. Надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.
  4. Педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів беруть участь у роботі команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у школах і дитсадках.
  5. Проводять моніторинг динаміки розвитку дитини не рідше, ніж двічі на рік.
  6. Надають консультації та методичну допомогу вчителям і вихователям з питань організації інклюзивного навчання.
  7. Консультують батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно зарахування до закладів освіти.
  8. Надають психологічну допомогу, проводять бесіди з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами.

Сенсомоторний розвиток і фізкультура. в чому різниця?  Два різних поняття, які мають спільну основу, але різні мету, методи і результати. Се...